ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ & ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ
Κορασίδων: ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3
(23-25, 23-25, 20-25)
Παγκορασίδων: ΠΑΝΘΕΟΝ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3

Την νίκη πέτυχαν οι κορασίδες του Πιερικού στο ντέρμπι της Κατερίνης με την ομάδα του Αρχελάου όπου κέρδισαν με 3-0 σετ, ισοβαθμώντας στην 1η θέση της βαθμολογίας με την ομάδα του Αρχελάου.
Στο 1ο σετ τα κορίτσια του Αρχελάου μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, πήραν μια διαφορά στο σκορ όμως οι παίκτριες του Πιερικού σιγά σιγά κάλυψαν τη διαφορά και τελικά πήραν το σετ με 25-23. Στο 2ο σετ η ομάδα του Πιερικού πήρε μια μικρή διαφορά προηγήθηκε με 24-21, όμως η ομάδα του Αρχελάου μείωσε σε 24-23 αλλά τελικά ο Πιερικός πήρε το σετ με 25-23. Στο 3ο σετ η ομάδα του Πιερικού κράτησε τη διαφορά που πήρε στο σκορ και τελικά επικράτησε με 25-20 και 3-0 σετ.
Κορυφαίες του αγώνα ήταν οι Μουλαδάκη, Μάτιου και Τσολακίδου.
Η σύνθεση: Μάτιου, Μουλαδάκη, Τσολακίδου, Χαραλαμπίδου, Φακοπουλίδου, Καλπακίδου, Μαυρίδου, Θεοδώρου, Παπαδημητρίου, Κωστοπούλου, Καραφουλίδου, Παλαιολόγου.
2 Χ 2 ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ
Διπλασίασαν τις νίκες οι παγκορασίδες του Πιερικού αφού κέρδισαν για 2ο συνεχόμενο αγώνα εκτός έδρας και την ομάδα του Πάνθεον Λιτοχώρου με 3-0 σετ διατηρώντας το απόλυτο με 2 νίκες 3-0 σετ.
Και στα τρία σετ οι ‘μικρές’ του Πιερικού παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ κέρδισαν εύκολα το παιχνίδι δίνοντας την ευκαιρία στον Κ.Σαρρή να δώσει ευκαιρίες σε όλα τα κορίτσια να παίξουν. Ειδικά η είσοδος στο παιχνίδι της 8χρονης Μάτιου Δ. ήταν αυτή που κέντρισε όλο το ενδιαφέρον.
Κορυφαίες σε αυτό το παιχνίδι ήταν οι Φακοπουλίδου Αθ. Θεοδώρου Αν., ειδικά στο σεβίς η Μάτιου Μ.
Η σύνθεση: Μάτιου Μ., Τσολακίδου, Φακοπουλίδου, Θεοδώρου, Μαυρίδου, Καραφουλίδου, Κωστοπούλου, Καλαϊτζή, Μπατσίλα, Μάτιου Δ., Πολυζοπούλου.