ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΠΑΙΔΙΚΟ - απο νίκη σε νίκη και ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1-2

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010 | 0 σχόλια

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2010
Αλλη μία νίκη (αλλά στα πέναλτυ με σκόρ 1-2) για το ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ με αντίπαλο την ομάδα των ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΩΝ.
ο ΑΓΩΝΑΣ:
Σέ ένα χάλια γήπεδο ,πλαστικό που ήταν σάν μοκέτα, όπου δέν μπορεί να διαξαχθεί παιγνίδι, διεξήχθη ο αγώνας, με τον ΠΙΕΡΙΚΟ να υπερτερεί και να επικρατεί κατά κράτος του αντιπάλου.Ομως το γήπεδο κράτησε στην κυριολεξία το σκόρ στο 0-1, αφού ότι καλό δημιουργούσαν τα παιδιά το χαλούσε το τεραίν και οι μικρές διαστάσεις του γηπέδου.
Ετσι σε μία και μοναδική επίθεση των ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΩΝ έγινε η ισοφάριση 3 λεπτά πρίν τη λήξη του παιγνιδιού.
Η ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ είχε προηγηθεί με γκόλ του ΑΜΠΑΤΖΙΔΗ.
Στη διαδικασία των πέναλτυ, έδρασε και πάλι ο τερματοφύλακας του ΠΙΕΡΙΚΟΥ ο Ευριπίδης Τσιλεγγερίδης, απέκρουσε πέναλτυ και η νίκη ήλθε φυσιολογικά  για την ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ.
Μετά τη νίκη αυτή η ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ έχει 15 βαθμούς στην τέταρτη θέση.

Η ομάδα του Πιερικού ξεκίνησε με τους:

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ): Τσιλεγγερίδης, Μαυρόπουλος, Τζίνοβιτσ, Τόσκας,ΧατζηδίμπαςΒ., Δαλαμήτρας,Καλαιτζής, Καρτσαμπάς,Παγωνίδης,Μπαλαχάτζε, Τζήμας.

Στο δεύυτερο ημίχρονο έγιναν οι εξής αλλαγές:Οικονόμου, Αμπατζίδης,  Τσούχας, Σταθακόπουλος,Τσινίκος

η αρχική εντεκάδα του Πιερικού

η εντεκάδα των ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΩΝ

Οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων μαζί.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΙΕΡΙΚΟΥ

Με υπογραφή Γκουγκουλιά...Τρίκαλα-Πιερικός 1-2 ενώ το πρωί ΝΕΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΝΕΟΙ ΠΙΕΡΙΚΟΥ 0-2

Σάββατο, 27 Νοέμβριος 2010
Το katerinisport.gr, ο κορυφαίος αθλητικός ιστότοπος της Πιερίας Σας έδωσε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα Τρίκαλα-Πιερικόςγια την 11η αγωνιστική της Football League. ΤΡΙΚΑΛΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1-2 (41' Μανουσάκης σουτ-45', 53' Γκουγκουλιάς κεφ. και σουτ)