ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ SITE AKADIMIES.GE\R

Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2010 | 0 σχόλια

Παιδικό Τουρνουά διοργανώνει ο Πιερικός (15/09/2010)

Ενα πολύ ενδιαφέρον τουρνουά υποδομής, ενόψει της έναρξης των Παιδικών Πρωταθλημάτων, διοργανώνουν το Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου οι ακαδημίες του Πιερικού, με πρωτοβουλία του ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ του παιδικού τμήματος του συλλόγου, Δημήτρη Καλαϊτζή.
Η ομάδα παίδων του Πιερικού
Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 10.00 το πρωί του Σαββάτου (18/9), στα δύο πανέμορφα γήπεδα στο Νέο Κεραμίδι Πιερίας, τα οποία που διαθέτουν φυσικό χορτάρι σε αρίστη κατάσταση.
Στο τουρνουά θα συμμετέχουν τέσσερις ακαδημίες ποδοσφαίρου με τα παιδικά τους τμήματα. Συγκεκριμένα θα αγωνιστούν η Ακαδημία Μπέμπηδες 2000 του Παναγιώτη Κερμανίδη, η ακαδημία του Γιώργου Πλίτση από τη Λάρισα, η Ακαδημίας Πόρρων – Πλαταμώνα, και φυσικά οι γηπεδούχοι του ΣΦΚ Πιερικός.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0, 0-3 ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ: ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΟΥΜΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΠΕΝΑΛΤΙ - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ ΒΙΝΤΕΟ

Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2010

ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΟΥΜΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΠΕΝΑΛΤΙ
ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
2' Ο Ραπτόπουλος έβγαλε τον Κοκλιώτη τετ α τετ με τον Γουμάγια, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πιερικού.3' Από εκτέλεση κόρνερ, σουτ τη Κοντέονα, η μπάλα άουτ.
11' Σουτ του Πουλάκου δυνατό από διαγώνια θέση, απέκρουσε ο Πονηρός.
18'  Πέναλτι για τον Αίαντα, με τον Τασίδη να ανατρέπει τον Ραπτόπουλο. Ο Τασίδης αντίκρυσε και την κίτρινη κάρτα. Ο Δελαπόρτας όμως που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον Γουμάγια που έπεσε στην αριστερή του γωνιά και απέκρουσε.
21' Σουτ Πουλάκου, στην αγκαλιά του Πονηρού.
23' Μετά από σέντρα, ο Μουσταφίδης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και κατέληξε κόρνερ.
24' Κίτρινη για Μακρόπουλο.
26' Σε φάση διαρκείας για τον Πιερικό, ο Λόπεζ έκανε το γέμισμα στην περιοχή, ο Τασίδης γύρισε παράλληλα προς το τέρμα του Αίαντα αλλά πρόλαβε ο Πονηρός και "καθάρισε" τη φάση.
26' Αλλαγή για τον Πιερικό με τον Παυλίδη να αντικαθιστά τον Κωνσταντινίδη.
Σχόλιο katerinisport: Μετά το ημίωρο ο Πιερικός ελέγχει το ρυθμό του αγώνα.
31' Σουτ Πουλάκου, η μπάλα άουτ.
42' Σουτ Πουλάκου, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών και απομακρύνθηκε.
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ
Β' ΜΕΡΟΣ
50' Σουτ του Νέσκιορ, απέκρουσε ο Γουμάγιας.
55' Τετ α τετ του Αμπράμοβιτς, απέκρουσε ο Πονηρός στη μεγαλύτερη ως τώρα ευκαιρία του Πιερικού.
61' Στη θέση του Αμπράμοβιτς ο Σεχολάρι.
65' Κίτρινη για τον Σεχολάρι.
65' Ο Δελαπόρτας έδωσε στον Ραπτόπουλο, αυτός έκανε το σουτ, η μπάλα όμως ψηλά άουτ.
77' Φάουλ Πουλάκου, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά από την εστία του Πονηρού.
82' Φάουλ Καραχάλιου, κεφαλιά του Δελαπόρτα, ο Γουμάγιας απέκρουσε με το σώμα και ο Τασίδης έδιωξε σε κόρνερ.
87' Ατομική προσπάθεια του Σεχολάρι, όμως στο τέλος ο νεαρός επιθετικός σούταρε άψυχα και άστοχα.
90' Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ.
Α' ΜΕΡΟΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ
91' Ο Πουρτουλίδης πέρασε στον αγώνα στη θέση του Προβατίδη.
97' Κίτρινη για Παπαγεωργίου.
100' Σουτ του Δελαπόρτα, έπεσε στην αριστερή του γωνιά ο Γουμάγιας και παραχώρησε κόρνερ.
101' Ο Χρίστο στη θέση του Ραπτόπουλου.
104' Κίτρινη στον Ανδριανόπουλο.
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ
ΕΝΑΡΞΗ Β' ΜΕΡΟΥΣ.
106' Ο Ανέστης αντικατέστησε τον Καραχάλιο για τον Αίαντα.
112' Κίτρινη στον Νέσκιορ.
114' Φάουλ του Πουρτουλίδη, κεφαλιά του Γιάννη Λαζαρίδη προς τα πίσω, μπλόκαρε ο Πονηρός.
118' Σουτ Νέσκιορ, ο Τασίδης με το κεφάλι παρεμβαίνει στην πορεία της μπάλας και διώχνει σε κόρνερ.