Β’ ΕΘΝΙΚΗ: «Μπλόκο» στην Καρδίτσα

Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου 2010

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12-2-2010
sport-fm.gr
Τη δεύτερη ήττα της, με σκορ 1-0, στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η πρωτοπόρος της Β’ Εθνικής, Κέρκυρα, από την Αναγέννηση Καρδίτσας, στον αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της 21ης αγωνιστικής. Το ματς διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή, δυσκολεύοντας πολύ τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων, αφού ο αγωνιστικός χώρος είχε μετατραπεί σε βούρκο. Το «χρυσό» γκολ των νικητών σημείωσε ο Χατζηρίζος στο 79, δίνοντας βαθιά βαθμολογική «ανάσα» στην ομάδα του.
Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Μάνταλος απέβαλε λόγω διαμαρτυριών τον Γενικό Αρχηγό της Αναγέννησης κ. Τσουμάνη, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λέπτου, ένας οπαδός των γηπεδούχων κινήθηκε απειλητικά προς το μέρος του τεχνικού της Κέρκυρας, Μπάμπη Τεννέ, όμως η παρέμβαση των αστυνομικών ήταν έγκαιρη. Στο 69' αποβλήθηκε ο προπονητής των "κιτρινόμαυρων", Περικλής Αμανατίδης, διότι διαμαρτυρήθηκε σε έντονο ύφος για κάποιες αποφάσεις του διαιτητή.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Κουτσόπουλος, Αγγελόπουλος, Κουρτεσιώτης (36' Μελαμπιανάκης), Δούκας, Μάριαν, Διγκόζης, Χατζηρίζος, Βούκοβιτς, Μπουντούρης, Τσάγγαρης (62' Μόντζο), Βακουφτσής (76' Γκόγκας).
Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Αποστολίδης, Ιωάννου (83' Ρεπερνέ), Βενέτης, Κοντοδήμος, Φλαβίνιο, Μπερνς, Κολοτούρος (65' Μακρυδημήτρης), Παρασκευαίδης, Γκουστάβο, Λουρένσο (46' Λαμπρόπουλος), Σίλβα.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάνταλος (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Χριστοδούλου, Ζώρζος (Αθηνών)