ΑΓΚΑΘΙΑ – ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ 2-0 // Απαράδεκτες συνθήκες χθές στην Αγκαθιά

Δευτέρα 12 Απριλίου 2010

ΔΕΥΤΕΡΑ 12-4-2010
Χρειάστηκε να ιδρώσει πολύ η Αγκαθιά για να νικήσει όπως αποδείχθηκε τη σκληροτράχηλη ομάδα του Βατανιακού. Το παιχνίδι που είχε μονόπλευρο βαθμολογικό ενδιαφέρον για την φιλοξενούμενη ομάδα που φιλοδοξεί κάτι παραπάνω, ώστε αναπάντεχα να είναι αυτή στην κορυφή του πρωταθλήματος, γνώρισε την.... ήττα από την παθιασμένη Αγκαθιά.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
19’. Πάσα κάθετη του Τσιούπρου στον Καφέ, μόνος του αυτός στη μικρή περιοχή πλάσαρε άουτ.
26’. Καλοχτυπημένο κόρνερ του Διτσόλα απέκρουσε με δυσκολία ο αντίπαλος γκολκίπερ σε νέο κόρνερ.
35’. Ασύλληπτο του Λαμπριανίδη από αριστερά, η μπάλα ξυστά άουτ.
37’. Εκτέλεση φάουλ του Διτσόλα ψηλοκρεμαστά, κακή απόκρουση από τον γκολκίπερ του Βατανιακού και η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα 1-0.
40’. Δυνατό σουτ του Λαζαρίδη μέσα στη μεγάλη περιοχή, η μπάλα σύρριζα άουτ.
41’. Δυνατό σουτ από τον Τσιούπρο λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
51’. Πλασέ του Καφέ ψηλοκρεμαστά σε κενή εστία, ο αέρας ως δια μαγείας άλλαξε την πορεία της μπάλας ενώ κατευθυνόταν προς τα δίκτυα και συνέχεια άουτ (κλασσικότατη).
57’. Κόρνερ Διτσόλα ο Μοσχόπουλος έπιασε κεφαλιά και η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
59’. Σε καθαρή ανατροπή του Τσιούπρο από τον Παπείρα, ο ρέφερι υπέδειξε πέναλτι, το οποίο και αξιοποίησε ο Καφές γράφοντας το 2-0.
82’. Ο Βασιούρης από πλεονεκτική θέση και με πλασέ κοντινό στην κίνηση σημάδεψε την έξοδο (πολύ καλή).
90’. Γυριστό σουτ του Καφέ, η μπάλα λίγο άουτ.

Καλή η διαιτησία του κ. Χαλβατζάκου με βοηθούς κ. Χαρβάλα και Πλάτη του Συνδέσμου Θεσσαλίας (Βόλος).