Ο ήρωας του Λεβαδειακού...Γήπεδο: Κομοτηνής Δημοτικό
Διαιτητής: Μ. Τσινιάρης (Αθηνών)

Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Βαγιέχο, Μπράνκο (45' Μπεγκόνια), Αλεξίου, Ζησόπουλος, Κόλτζος (73' Σερτζίνιο), Ταραλίδης (84' Σόλα), Αμπουμπακαρί, Γκονζάλες, Ναπολεόνι, Μπάρκογλου, Αγκάλι.
Σκόντα Ξάνθη (Νίκος Κεχαγιάς): Γκσπουρνινγκ, Παπαδημητρίου, Βάλλας, Κωστούλας, Μπέρτος, Στίνγκα, Φλίσκας, Ζίεντσουκ (67' Τζάγκι), Πόι, Κιντάνα (74' Σουάνης), Μπούγκα (78' Ριζογιάννης).
Η εξέλιξη του αγώνα..5' Πολλά λάθη από τις δύο πλευρές στο βρεγμένο αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να μην έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση
8' Φάουλ Ταραλίδη, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα από το αριστερό δοκάρι
11' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Φλίσκα για φάουλ στον Γκονζάλες
11' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Αγκάλι για διαμαρτυρία
12' Ο Κόλτζος εκτέλεσε το πλάγιο, η μπάλα δεν βρήκε σε κανέναν παίκτη και κατευθυνόταν προς την εστία, αλλά ο Γκσπουρνινγκ με το ένα χέρι έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ
14' Σουτ Κιντάνα έξω από την περιοχή, ο Βαγιέχο έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε
17' Σουτ Ναπολεόνι από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα βρήκε σε πόδια αμυντικών και έφυγε πλάγια
19' Ο Κιντάνα επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Μπούνγκα, ο οποίος με γυριστό σουτ την έστειλε στο παραθυράκι της εστίας του Ναγιέχο. Το γκολ λανθασμένα ακυρώθηκε, καθώς ο τελευταίος καλυπτόταν όταν ο συμπαίκτης του σούταρε
21' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Μπέρτο για χέρι
27' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Κόλτζο
28' Σουτ Ταραλίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι
33' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Στίνγκα για φάουλ στον Κόλτζο
41' 0-1ΓΚΟΟΟΛ Ο Πόι έβγαλε ανενόχλητος τη σέντρα από τα αριστερά, και ο ξεχασμένος Μπούγκα στο δεύτερο δοκάρι με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
44' Ο Ναπολεόνι μπήκε στην περιοχή από τον άξονα, ο Γκσπούρνινγκ απόκρουσε με τα πόδια
45' Ο Ναπολεόνι πέρασε τον Γκσπούρνινγκ και επιχείρησε το πλασέ από τα αριστερά στη μικρή περιοχή, ο Φλίσκα με προβολή έδιωξε σωτήρια πάνω στη γραμμή
45' Φάουλ του Ταραλίδη από τα αριστερά, ο Γκσπούρνινγκ με το ένα χέρι πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

45' ΑΛΛΑΓΗ Ο Μπεγκόνια στη θέση του Μπράνκο
49' Σουτ Πόι από τα αριστερά της περιοχής, ο Βαγιέχο έδιωξε εντυπωσιακά
53' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Αλεξίου για φάουλ στον Πόι
54' Ο Ναπολεόνι βγήκε απέναντι από τον Γκσπούρνινγκ, αλλά ο γκολκίπερ έπεσε στα πόδια του αντιπάλου του και απόκρουσε το πλασέ που επιχείρησε ο Ιταλός
54' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Πόι για θέατρο
57' Ο Κόλτζος με κεφαλιά γέμισε στην περιοχή, γυριστό σουτ του Μπάρκογλου από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα έφυγε μακριά από το αριστερό δοκάρι
59' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Παπαδημητρίου
62' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ κόκκινη κάρτα Ο Πόι ακούμπησε την μπάλα με το χέρι και αντίκρισε για δεύτερη φορά την κίτρινη
63' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ κόκκινη κάρτα Ενταση μετά την αποβολή του Πόι. Αλεξίου και Παπαδημητρίου σπρώχτηκαν στη γραμμή, με αποτέλεσμα να αντικρίσουν από μία κίτρινη, η οποία είναι η δεύτερη στο παιχνίδι. Ετσι πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια
67' ΑΛΛΑΓΗ Ο Τζάγκι στη θέση του Ζίεντσουκ
70' Κάθετη μπαλιά του Ταραλίδη, ο Γκονζάλες μόνος απέναντι από τον Γκσπούρνινγκ επιχείρησε το σουτ από τα αριστερά της περιοχής, ο γκολκίπερ της Ξάνθης απόκρουσε δύσκολα με τα πόδια
73' ΑΛΛΑΓΗ Ο Σερτζίνιο στη θέση του Κόλτζου
74' ΑΛΛΑΓΗ Ο Σουάνης στη θέση του Κιντάνα
76' Ο Γκονζάλες έστειλε με σουτ την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε. Ο Ισπανός έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας
77' Ο Γκονζάλες γέμισε από τα αριστερά, ο Ναπολεόνι έκανε έξυπνα την κίνηση και πλάσαρε, ωστόσο ο Γκσπούρνινγκ με το δεξί χέρι απόκρουσε. Ο γκολκίπερ της Ξάνθης πεσμένος στο έδαφος έδιωξε την μπάλα την ώρα που ετοιμαζόταν να σουτάρει από κοντά ο Μπάρκογλου, ενώ ο Βάλλας με τάκλιν πρόλαβε τον Αγκάλι και έδιωξε σε κόρνερ
78' ΑΛΛΑΓΗ Ο Ριζογιάννης στη θέση του Μπούγκα
84' ΑΛΛΑΓΗ Ο Σόλα στη θέση του Ταραλίδη
88' 1-1ΓΚΟΟΟΛ Σέντρα ναπολεόνι από τα δεξιά, ο Αγκάλι στην καρδιά της άμυνας πιο ψηλά από όλους κέρδισε τη μάχη, αλλά η μπάλα πήγε στα πλάγια, εκεί όπου ο Μπάρκογλου με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα
90' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Ριζογιάννη για φάουλ στον Γκονζάλες
90+2 Σέντρα Αμπουμπακάρι από τα δεξιά, σουτ του Αγκάλι από τη μικρή περιοχή, ο Γκσπούρνινγκ ενστικτωδώς έδειωξε με το αριστερό χέρι
90+3 2-1ΓΚΟΟΟΛ Σέντρα Αμπουμπακάρι από τα δεξιά, ο Σόλα βρίσκει την μπάλα τόσο όσο χρειαζόταν για να φτάσει στα αριστερά, εκεί όπου ο Μπάρκογλου με σουτ την έστειλε στην αριστερή γωνία.