ΕΠΣΠ - ΑΓΩΝΕΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ - ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΕΔΩ:

Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας
Τα Αποτελέσματα της 27ης Αγωνιστικής και η Βαθμολογία
Αναλυτική παρουσίαση τριών αναμετρήσεων

Δίας Δίου – Ακαδημία Πλαταμώνα 0-5
Δαυίδ εναντίον Γολιάθ χθες στο Δημοτικό Στάδιο Δίου, με την πρωτοπόρο και ακλόνητο φαβορί για την άνοδο Ακαδημία Πλαταμώνα να επικρατεί του ουραγού και αδύναμου Δία Δίου με 5-0. Ο αγώνας δεν χρίζει περαιτέρω σχολιασμού καθώς η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων είναι παραπάνω από χαοτική. Με αυτή τη νίκη η Ακαδημία εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος και περιμένει πλέον τους αγώνες μπαράζ για να διεκδικήσει την άνοδο στην Δ’ Εθνική.
Τα γκολ
Στο 22’ ο Κουμορτζής επιχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ζαβαντία Β. Πέναλτι για την Ακαδημία, ο Ταρασιάδης το εκτέλεσε ψύχραιμα και έκανε το 0-1.
Στο 25’ ο Κουμορτζής με δυνατό μακρινό σουτ νίκησε τον Μπεκιάρη και έκανε το 0-2.
Στο 48’ ο Ταρασιάδης έδωσε ωραία στον Χρυσόπουλο και αυτός με πλασέ έκανε το 0-3.
Στο 61’ ο Χρυσόπουλος και πάλι, τώρα από πάσα του Κουμορτζή, νίκησε τον Μπεκιάρη κάνοντας το 0-4.
Στο 81’ ο Κουντούρης με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ μετά από ασίστ του Οικονόμου έγραψε το τελικό 0-5.
Οι συνθέσεις:
Δίας Δίου: Μπεκιάρης, Ζαβαντίας Βας, Ευθυμιάδης, Σπυριδόπουλος, Καραμήτρος, Καραλιάς (65’ Σαφέτης Δ.), Πατρής (76’ Κοντοκώστας), Παλιογιάννης, Ζαβαντίας Β, Γούλας, Σαφέτης Α.
Ακαδημία Πλαταμώνα: Νικολαΐδης, Ζδούγκας (46’ Ταπατάς), Αποστολιός, Δασκαλόπουλος, Κουμορτζής (66’ Λαζαρίδης), Οικονόμου, Αθανασίου (70’ Τζιουβάρας), Κουντούρης, Ταρασιάδης, Καλουσίδης, Χρυσόπουλος.

Σκορ και θέαμα στην Εξοχή
Ερμής Εξοχής – Αριστοτέλης Καταχά 3-4
Χόρτασαν γκολ στο γήπεδο της Εξοχής οι φίλαθλοι αλλά και πολλές ωραίες φάσεις αφού οι δύο ομάδες πέτυχαν επτά γκολ και δημιούργησαν και άλλες πολύ ωραίες φάσεις.
Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους γηπεδούχους που αν και δέχτηκαν πρώτοι τέρμα στη συνέχεια βγήκαν στην επίθεση και τελείωσαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 3-1.
Οι φιλοξενούμενοι όμως που πίστευαν στην ανατροπή με συνεχείς επιθέσεις κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να πετύχουν τρία τέρματα και να την πετύχουν παίρνοντας τη νίκη που τους φέρνει στην πεντάδα των πλέι-οφ.

Τα γκολ
Στο 8’ ανατράπηκε ο Παναγιωτίδης από τον Χριστοφορίδη μέσα στην περιοχή, πέναλτυ, το χτύπησε ο Μαυρίδης και έγινε το 0-1.
Στο 19’ ο Αντωνόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 38’ ο Σαρηγιαννίδης Σωκ. με κεφαλιά ανεβάζει το σκορ σε 2-1.
Στο 41’ ο Σαρηγιαννίδης Σωκ. με σουτ από κοντά γράφει το 3-1.
Στο 61’ ο Νιώπας με σουτ έξω από την περιοχή από πλάγια θέση μείωσε σε 3-2.
Στο 80’ ο Πίττης με έξοχο σουτ στο παραθυράκι ισοφαρίζει σε 3-3.
Στο 86’ ο Παναγιωτίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών και από κοντά έκανε το τελικό 3-4.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Ασλανίδης με βοηθούς τους κ.κ. Φιρινίδη και Φωτίου.

Οι συνθέσεις
Ερμής Εξοχής: Αμβροσιάδης, Γεωργιάδης (87’ Μακρίδης Δ.), Τοπαλίδης, Χριστοφορίδης, Σόβα, Αναγνωστόπουλος, Βασιλείου Α., Βασιλείου Δ., Παρασίδης, Αντωνόπουλος (65’ Σαρηγιαννίδης Χ.), Σαρηγιαννίδης Σ.
Αριστοτέλης Καταχά: Κουτλουμπάσης, Κωνσταντάκος Φ., Νιώπας, Μαυρίδης, Πίττης (85’ Εβλιΐδης), Αντζέπ, Κουκουμάπας. Χνούδας, Γερμανός (46’ Ορφανίδης), Βασιλειάδης (77’ Κωνσταντάκος Λ.), Παναγιωτίδης.

Νίκη πεντάδας για τους γηπεδούχους
Απόλλων Λιτοχώρου –Α.Ε Καρίτσας 4-2
Μεγάλη νίκη πέτυχε στο Λιτόχωρο ο Απόλλωνας απέναντι στην Α.Ε. Καρίτσας με σκορ 4-2. Με αυτή τη νίκη οι Λιτοχωρινοί ανέβηκαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενοι και τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 1-2 στο πρώτο ημίχρονο «παγώνοντας» τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Απόλλωνα ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και πετυχαίνοντας 3 γκολ πήραν μία σπουδαία νίκη που τους φέρνει ακόμα πιο κοντά στην κατάληψη μίας θέσης στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.
Τα γκολ
Στο 25΄ με απ’ευθείας σουτ από χτύπημα φάουλ ο Ζιούρκος πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ και έκανε το 0-1.
Στο 30΄ ο Καλαμπάκας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γεροντίδη ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 35΄ ο Κωτούλης με κεφαλιά από κοντά πετυχαίνει το 1-2.
Στο 50΄ ο Κουλιανός με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2 για τον Απόλλωνα.
Στο 60΄ ο Σπαθάρας πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έκανε το 3-2 για τους γηπεδούχους.
Στο 90΄ ο Κανούλας με ωραίο σουτ από χτύπημα φάουλ έκανε το τελικό 4-2.
Απόλλων Λιτοχώρου: Ζορμπάς (46’ Καντζιούρης), Κακάνης, Σάλτας, Χασιώτης, Κουλιανός, Καλαμπάκας, Στύλος, Γεροντίδης (87’ Παπαδιαμαντής), Κανούλας, Σπαθάρας (66’ Λαράκου).
Α.Ε Καρίτσας: Πατρής, Μπαγκέας, Σαμαράς (75’ Τόκας Δ), Ξηρομερίτης (55’ Κωτούλης), Παρλάντζας, Τσιλιμίγκας, Ζιούρκος, Χαρέλας, Παπακώστας, Κυπαρισσόπουλος (68’ Γκολέμας), Μητράκας.

Β' ΕΠΣ Πιερίας

Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Πιερίας
Αναλυτική παρουσίαση των αναμετρήσεων

Ήταν ένα ντέρμπι με ένταση, τέσσερις αποβολές και ακυρωθέν γκολ
Μακεδονικός Ν. Εφέσου – Άρης Κοκκινοπλιτών 0-2
Μπορεί το παιχνίδι να μην διεκδικεί δάφνες ποιότητας, από το γεγονός ότι ήταν ένα ντέρμπι κορυφής αλλά είχε ένταση, τέσσερις αποβολές και ένα κυρωθέν γκολ των γηπεδούχων στο 0-0.
Οι πιο σπουδαίες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου ήταν το γκολ των γηπεδούχων που ακυρώθηκε για φάουλ στον τερματοφύλακα στο 9ο λεπτό ενώ το σκορ ήταν στο 0-0 και η φάση του 11ου λεπτού με τη μεγάλη ευκαιρία του Άρη.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μπήκε πιο δυνατά και αποφασιστικά και πέτυχε στο χρονικό διάστημα 60’-75’ δύο γκολ και πήρε τη νίκη που τον κράτησε μόνο στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Μακεδονικός Ν. Εφέσου παρά την ήττα είναι στην προνομιούχο εξάδα της κορυφής.

Φάσεις και γκολ
Στο 9’ ακυρώθηκε γκολ του Μακεδονικού σαν φάουλ στον τερματοφύλακα Δραγασιά.
Στο 11’ ο Αναστασιάδης από μακρινή πάσα βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα, προχώρησε και σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας Ναζαρίδης έπεσε και απέκρουσε σώζοντας.
Στο 61’ ο Τακούλας με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ανοίγοντας το σκορ έγραψε το 0-1.
Στο 73’ ο Γελαδάρης σούταρε μέσα από την περιοχή και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του γράφοντας το τελικό 0-2.
Στο 31’ αποβλήθηκε ο Κάτσι του Μακεδονικού.
Στο 63’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Σιγανός.
Στο 66’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Αναστασιάδης.
Στο 78’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Βασιλειάδης.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Γκαραγκάνης με βοηθούς τους κ.κ. Καραμπούλα και Θεοδώρου.

Μακεδονικός Ν. Εφέσου: Ναζαρίδης, Εφραιμίδης Β., Βασιλειάδης, Βάιας, Γκοσιόπουλος (57’ Κιόρι), Ζιούρκας (68’ Πουλικίδης Φ.), Κάτσι, Μάρκογλου, Καραγιάννης, Μανώλας, Πουλικίδης Π. (80’ Δεμιρτζόγλου.
Άρης Κοκκινοπλιτών: Δραγασιάς, Γελαδάρης, Κυβελίδης (89’ Μπασδαβάνης), Καστανάρας, Σπυριδόπουλος, Τακούλας, Τοστσίδης, Σιγανός, Αναστασιάδης, Βλάχος (80’ Κυριακίδης), Τσακίρης (46’ Κεσίδης).

Η Δόξα έχασε στο πρώτο ημίχρονο ευκαιρίες για μεγάλο σκορ και τιμωρήθηκε
Ελπίς Κατερίνης – Δόξα Μοσχοχωρίου 4-2
Πολύ καλή η Δόξα Μοσχοχωρίου, στο πρώτο ημίχρονο κυρίως, πέτυχε ένα γκολ και μπορούσε να φύγει στ’ αποδυτήρια με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου προηγούμενη με 0-3 αλλά ο πολύ καλός για μια ακόμα φορά τερματοφύλακας Τσιλίκοφ και ίσως και η αστοχία την άφησαν στο εύπλαστο 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Διόσκουροι παρουσιάστηκαν σαφώς βελτιωμένοι αλλά και πάλι η Δόξα έχασε πρώτη στο 1-1, τη μεγάλη ευκαιρία σε νέα σωτήρια επέμβαση του Τσιλίκοφ. Η συνέχεια όμως ανήκει στην Ελπίδα και μετά από το 70ο λεπτό που απέφυγε το γκολ κυριάρχησε και πετυχαίνοντας από το 71’ μέχρι το 86’ τρία τέρματα πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη επί ενός πολύ καλού αντιπάλου και παρέμεινε στην 3η θέση με διαφορά πέντε βαθμών από τον 4ο του βαθμολογικού πίνακα.
Δικαιολογημένα οι παίκτες της Ελπίδας πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη και φυσικά απογοητευμένοι αποχώρησαν οι παίκτες της Δόξας που θα μπορούσαν να είχαν πάρει αυτοί το παιχνίδι.

Τα γκολ
Στο 16’ ο Σαλδής με ωραίο γυριστό σουτ ανοίγει το σκορ και γράφει το 0-1.
Στο 47’ ο Γουλουχίδης με κοντινό σουτ ισοφαρίζει σε 1-1 και έβαλε την ομάδα του στην διεκδίκηση της νίκης.
Στο 72’ ο Αλχάζοφ με σουτ κεραυνό έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας της Δόξας και έγραψε το 2-1.
Στο 78’ ο Γουλουχίδης από κοντά πλάσαρε άψογα και έγραψε το 3-1 σιγουρεύοντας τη νίκη της ομάδας του.
Στο 86’ ο Κουρτίδης σούταρε μέσα από την περιοχή και ανέβασε το σκορ στο 4-1.
Στο 89’ ο Κατσαντώνης πλάσαρε από κοντά, έστειλε τη μπάλα στο εσωτερικό της καθέτου δοκού και στα δίχτυα και μείωσε στο τελικό 4-2.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Παπαργυρίου με βοηθούς τους κ.κ. Ασλανίδη και Τουλκερίδη.

Ελπίς Κατερίνης: Τσιλίκοφ, Ζαντέα, Συμεωνίδης, Μαυρόπουλος (52’ Κουρτίδης Ν.), Γουλουχίδης, Μαυρίδης, Κομπαΐτζε (46’ Καρυπίδης Κ.), Αναστασιάδης, Αλχάζοφ, Σεμερτζίδης, Δρανίδης,
Δόξα Μοσχοχωρίου: Βασιουρής, Ίτσιος, Ζησόπουλος, Βανάσας Δ., Πίτλιακας, Νατσιός, Αρβανίτης (46’ Ζησιός), Βανάσας Β. (67’ Κατσαντώνης), Γκούτζας, Σαλδής, Τσικολάτας (85’ Σάββας).

Νίκησε και είναι μόνη στην 4η θέση
25η Μαρτίου – Όλυμπος Βροντούς 4-1
Ανώτερη η 25η Μαρτίου στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του παιχνιδιού προηγήθηκε με 4-0 και τελικά νίκησε με 4-1 τέρματα.
Η Μαρτίου πέτυχε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και στο 64ο λεπτό ανέβασε το σκορ στο 4-0. Στη συνέχεια ο Όλυμπος Βροντούς που έπαιζε από το 35ο λεπτό με παίκτη λιγότερο μείωσε σε 4-1.
Δίκαιη η νίκη των γηπεδούχων που στα πρώτα εξήντα λεπτά είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Ο Όλυμπος σ’ ένα κρίσιμο παιχνίδι δεν είχε καλή απόδοση, έκανε πολλά αμυντικά λάθη και βρέθηκε να χάνει δικαιολογημένα με 4-0.
Μετά την ήττα αυτή βρίσκεται στην ενδέκατη θέση με 36 βαθμούς και τον πλησίασε σε απόσταση αναπνοής ο Πιερικός Αρωνά.

Τα γκολ
Στο 6’ ο Χαρτοματσίδης με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 1-0.
Στο 32’ ο Χαρτοματσίδης έστρωσε στον Σταύρε και αυτός πλασάροντας ανέβασε το σκορ στο 2-0.
Στο 50’ ο Σταύρε μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ, αν και πιεζόμενος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 3-0.
Στο 64’ ο Κατσιαμήτας με σουτ από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 4-0.
Στο 80’ ο Σπανός με σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 4-1.
Στο 35’ αποβλήθηκε ο Δημόπουλος του Ολύμπου γιατί κλώτσησε αντίπαλο.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Συμεωνίδης με βοηθούς τους κ.κ. Φιρινίδη και Βασιλειάδη.

25η Μαρτίου: Ζαλίκας, Τοσουνίδης, Εγγλέζος, Τζιούτζιος, Κουκουβιάδης (65’ Καραμπουλάκης Α.), Παρασκευαΐδης (55’ Κατσιαμήτας), Παπαγιάννης, Ουσταμπασίδης Στεφ., Καραμπούλας, Χαρτοματσίδης, Σταύρε (76’ Ουσταμπασίδης Στελ.).
Όλυμπος Βροντούς: Πανωλής, Γεωργούλης, Δημόπουλος, Σπανός, Βελώνης Δ., Περδίκης (49’ Πανωλής Θ.), Σταφίδας, Τσιανάκας, Τσιμήτρης (81’ Βελώνης Ν.), Νίκου (68’ Σπυρόπουλος), Νατσιός.

Μεγάλη εκτός έδρας βαθμολογικής σημασίας νίκη
Πιερικός Κ. Αγιάννη – Ταύρος Ελάφου 1-2
Μπορεί να έχασε στην έδρα του ο Πιερικός Κ. Αγιάννη αλλά δεν έχασε και την θέση του στην προνομιούχο εξάδα της κορυφής αφού δεν επωφελήθηκαν από αυτή την απώλεια οι ομάδες που τον ακολουθούσαν και το ακολουθούν.
Ήττα από τον Ταύρο Ελάφου με 1-2 τέρματα σ’ ένα παιχνίδι που ήταν το φαβορί. Ο Ταύρος Ελάφου από την άλλη πλευρά ανέτρεψε το σε βάρος του 1-0 σε νικηφόρο 1-2 και βλέπει τώρα και συμμετοχή και στα πλέι-οφ.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, αθλητικότατο και αρκετά ενδιαφέρον. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα και χωρίς κάποια μεγάλη φάση.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και πήραν τη νίκη πετυχαίνοντας δύο τέρματα.

Τα γκολ
Στο 49’ ο Ουσταμπασίδης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ανοίγοντας το σκορ έγραψε το 1-0.
Στο 60’ ο Αδαμόπουλος πλάσαρε από κοντά επωφελούμενος σέντρα στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 82’ ο Χολίδης με δυνατό σουτ από το ύψος της γραμμής της μεγάλης περιοχής πέτυχε ένα όμορφο γκολ και έδωσε όχι απλά το προβάδισμα του σκορ στην ομάδα του με 1-2 αλλά και τη νίκη αφού ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Πιερικός Κ. Αγιάννη: Παπαγεωργίου, Τασιόπουλος, Αλεμπούμπας (67’ Κυπαρίσσης), Μαρένας, Λαζίδης Απ., Χειμώνας, Ουσταμπασίδης, Ταραράς, Λαζίδης Στ. (40’ Χαριεσβίλι), Σκιόπου, Παπαδόπουλος (72’ Ζαμαντζάς).
Ταύρος Ελάφου: Τσιγκαρόπουλος, Γκούντζας, Περιστερόπουλος, Παπαγιανόπουλος, Χολίδης, Φωτόπουλος, Βέτσιος, Πασχόπουλος, Σαββίδης (21’ λ.τ. Αδαμόπουλος). Ελευθεριάδης (89’ Δάμπλιας), Μποστανίτης (80’ Τσαπράνης).

Διαγόρας Σεβαστής Όλυμπος Αγ. Σπυρίδωνα 0-2
Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Όλυμπος Αγ. Σπυρίδωνα πήρε τους τρεις βαθμούς, που τον διατηρούν μόνο στην δεύτερη προνομιούχο θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο στην Α’ Κατηγορία της Ε.Π.Σ. Πιερίας, επικρατώντας του Διαγόρα Σεβαστής με 1-2 τέρματα.
Έγινε ένα πολύ καλό και ενδιαφέρον παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες, τις περισσότερες όμως ο νικητής. Ο Διαγόρας μετά από αυτή την ήττα συγκαταλέγεται στις ομάδες που θα υποβιβαστούν γιατί πλέον έμειναν λίγοι αγώνες για να ελπίζει σε βαθμολογική άνοδο.

Τα γκολ
Στο 25’ ο Κατσαμάγκας κυνήγησε μια χαμένη φάση, κέρδισε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και με σουτ έγραψε το 0-1.
Στο 60’ ο Κέπεντζης συνεργάστηκε με τον Κατσαμάγκα Β. και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το τελικό 0-2.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Καζάς με βοηθούς τους κ.κ. Φωτίου και Φραγκούλη.

Διαγόρας Σεβαστής: Τεμερτζίδης, Μιχαηλίδης (76’ Μορθανάσης), Ζουρνατζίδης (66’  Κυραλίδης), Καβουκίδης, Σπανός, Τζόιτα, Παμλίδης, Χαρίνος, Αριζόγλου, Σουρλόπουλος (66’ Εγγονίδης Σ.), Εγγονίδης Γ.
Όλυμπος Αγ. Σπυρίδωνα: Τζήμας, Κορινιώτης,. Ίτσιος, Σταυρογιάννης, Τρικαλόπουλος, Κατσαμάγκας Δ., Καθάριος, Ευαγγελόπουλος (85’ Παπαζήσης), Τάχος (60’ Φωτιάδης), Κέπεντζης (75’ Δήμας), Κατσαμάγκας Β.

Καταδικαστική ισοπαλία
Αναγέννηση Κολινδρού – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 1-1
Έχασε και τις ελάχιστες ελπίδες που είχε να παραμείνει στην κατηγορία η Αναγέννηση Κολινδρού μετά την ισοπαλία με 1-1 τέρματα στο γήπεδό της. Αντίθετα ο Εθνικός Ν. Κεραμιδίου πήρε άλλον έναν βαθμό που τον εδραιώνει ακόμα περισσότερο στη ζώνη των ομάδων που δεν κινδυνεύουν.
Το παιχνίδι δεν ήταν καλό παρά την βαθμολογική του κρισιμότητα γιατί εκτός από τα δύο γκολ και το δοκάρι των γηπεδούχων δεν είχε καμία άλλη αξιόλογη φάση. Πάντως οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι στη φάση του δοκαριού που θα μπορούσε να καταλήξει στα δίχτυα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Τα γκολ και το δοκάρι του Κολινδρού
Στο 29’ ο Σιούλας έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, σούταρε αμέσως και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έγινε το 1-0.
Στο 52’ ο Κωστόπουλος Σ. με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 82’ η Αναγέννηση στάθηκε άτυχη γιατί το ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της γραμμής της μεγάλης περιοχής αποκρούστηκε από το κάθετο δοκάρι της εστίας του Εθνικού.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Σκαμπαρδώνης με βοηθούς τους κ.κ. Κούγιουντζιτς και Αγγελόπουλο.

Αναγέννηση Κολινδρού: Τσαγκαράκης, Τσιάμης, Μπαδές, Σιούλας, Γερμανίδης (78’ Λακασάς), Τραούδας Α.Ρ., Μπαντές, Μπουρανής, Γλυκός (76’ Θεοχαρόπουλος), Χρυάφης, Γκουδάρας.
Εθνικός Ν. Κεραμιδίου: Τσαουσίδης, Τσιάμης (46’ Μάντζιος), Τσιαουσίδης Σ., Κεσόπουλος, Παπαδόπουλος, Σταματέλος, Ελευθεριάδης (82’ Παγωνίδης), Κωστόπουλος Π., Ασλανίδης, Τσιαουσίδης Π., Κωστόπουλος Σ.

Αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα και ο Α.Ο. Παραλίας
Πιερικός Αρωνά – Α.Ο. Παραλίας 3-0 α.α
Μεθώνη – Αναγέννηση Σβορώνου 0-3 α.α
Έγιναν δύο οι ομάδες που δεν αγωνίζονται. Μετά τη Μεθώνη που αποσύρθηκε από την αρχή της ποδοσφαιρικής περιόδου έχουμε και νέα αποχώρηση ομάδας της Β’ Κατηγορίας. Ο λόγος για τον Α.Ο. Παραλίας που ήδη έχει υποβιβαστεί και δεν κατέβηκε στον αγώνα με τον Πιερικό Αρωνά.
Έτσι έχουμε δύο αγώνες που δεν έγιναν αλλά δύο ομάδες πήραν τους βαθμούς της νίκης.
1. Πιερικός Αρωνά – Α.Ο. Παραλίας 3-0 α.α. και τρεις αγώνες για τον Πιερικό Αρωνά.
2. Μεθώνη – Αναγέννηση Σβορώνου 0-3 α.α. και τρεις βαθμοί για την Αναγέννηση Σβορώνου.