Χαντ-μπωλ Β' Εθνική: Πόντιοι Κιλκίς - Αρχέλαος 29-34 // Πήραν το ντέρμπυ οι Κατερινιώτες

Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2010

( 11/01/2010 )

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αρχέλαος στο Κιλκίς με 34-29 και πήρε το μεγάλο ντέρμπυ κορυφής σε μια δύσκολη έδρα βάζοντας παρακαταθήκη για την άνοδο.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο κύλισε στο γκολ γκολ με τον Αρχέλαο να προηγείται στο 10λεπτο με 11-9.
Η λήξη του ημιχρόνου όμως με 15-15 έφερε το παιχνίδι προσωρινά στα ίσια αφού με την έναρξη του β’ ημιχρόνου οι παίκτες του Γιώργου Καραδήμου έπαιξαν εκπληκτικό χαντ μπωλ και πήραν δίκαια το ροζ φύλλο του αγώνα.
Τα 10λεπτα του παιχνιδιού: 5-5, 9-11, 15-15, 19-21, 22-26, 29-34
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι κκ Αγγελίδης, Κατσιάνος.