Έγραψε ιστορία ο Τόρες - Ο Φερνάντο Τόρες επέστρεψε για τα καλά πετυχαίνοντας δυο γκολ απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης και γράφοντας ιστορία στον θεσμό του Copa del Rey (VIDEO).

Παρασκευή 16 Ιανουαρίου 2015

Τόρες
Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Copa del Rey μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Ρεάλ..
Μαδρίτης.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Φερνάντο Τόρες που όπως φαίνεται η επιστροφή του στην ομάδα όπου ανδρώθηκε, λειτούργησε ευεργετικά.
Ο 30άχρονος επιθετικός πέτυχε και τα δυο γκολ της Ατλέτικο γράφοντας, παράλληλα με την πρόκριση, και ιστορία στο Copa del Rey. Τι ακριβώς κατάφερε ο Ισπανός;
-- Έγινε ο πρώτος αντίπαλος στα 112 χρόνια ιστορίας της Ρεάλ, που πετυχαίνει γκολ στο πρώτο λεπτό του κάθε ημιχρόνου.
-- Πέτυχε το γρηγορότερο γκολ ως παίκτης φιλοξενούμενης ομάδας με αντίπαλο την Ρεάλ για το Copa del Rey.
Άλλο ένα στατιστικό που δεν έχει να κάνει τόσο με τον Τόρες αλλά έχει ενδιαφέρον, είναι πως η Ατλέτικο παραμένει αήττητη εναντίον της Ρεάλ για πέντε σερί αναμετρήσεις, κάτι που είχε να συμβεί από το 1978-1980.