Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: "Έβρεχε γκολ".Αποτελέσματα. και Βαθμολογία

Δευτέρα 17 Νοεμβρίου 2014

Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: "Έβρεχε γκολ" στα γήπεδα της Πιερίας Μια από τις παραγωγικότερες αγωνιστικές ήταν η 10η για το πρωτάθλημα της  Β΄ κατηγορίας ..
ΕΠΣ Πιερίας, αφού σημειώθηκαν σε αυτήν 39 !!!! γκολ.

Τα βαριά γήπεδα δεν επηρέασαν τους ποδοσφαιριστές της ομάδων που πέτυχαν μεγάλα σκορ σε πολλά παιχνίδια.

Στο Β΄ΔΑΚ μπήκαν τα περισσότερα με τις δυο ομάδες να πετυχαίνουν μαζί 7 τέρματα, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε 0-2 ο Πιερικός Αστήρ και κάνοντας την ανατροπή ο Άρης στο 1ο ημίχρονο, κέρδισε τελικά 5-2 και πήρε μια μεγάλη νίκη.

Τα 6 γκολ της ΠΑΕ Ποντίων επι της Αναγέννησης Σβορώνου, το 2-4 σε Φωτεινά και Κονταριώτισσα, το 4-1 χθές στα Αλώνια και το 4-0 στον Καταχά, ήταν τα μεγαλύτερα σε έκταση σκορ των αγώνων που έγιναν ενώ στη μεγάλη παραγωγικότητα συνετέλεσε και το 3-0 του Δία επί του Ταύρου στο Δίον.

Το πιο «φτωχό» σε σκορ παιχνίδι, έγινε στο Μυλάυλακο σε ένα μάτς που είχε δυο τέρματα, από 1 για κάθε ομάδα.

Εδώ να σημειώσουμε ότι στη χθεσινή 12η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, σημειώθηκαν 31 τέρματα εκ των οποίων τα 8 στο παιχνίδι Πύδνα Κίτρους-Αναγέννηση Σφενδάμης 8-0 κι ενώ το ημίχρονο του αγώνα αυτού είχε λήξει 7-0.
Β΄ ΕΠΣ Πιερίας: Αποτελέσματα 10ης-Βαθμολογία-Επόμενη 11η αγωνιστική