Ηττα του Εθνικού Ν.Κεραμιδίου, απο τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 3-0 , ΣΤΗΝ 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Β ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ

Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο απο τους παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδος δέν αρκούσε να συνεχίσουν το σερί των νικών του Εθνικού Ν. Κεραμιδιού, αφού δέν κατάφεραν να πετύχουν τέρμα, αλλά προηγήθηκαν με 2-0 οι γηπεδούχοι σε δύο στημένες φάσεις...
και ενώ η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ κατα γενική ομολογία έπαιζε ποδόσφαιρο.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός δέν είχε γκόλ είχε όμως  δύο πολύ καλές ευκαιρίες. Οι παίκτες του Εθνικού, κυκλοφόρησαν την μπάλλα, είχαν υψηλά ποσοστά κατοχής, αλλά οι αριθμοί δέν λένε πάντα την αλήθεια, αφού δέχτηκαν δύο γκόλ..
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός προσπάθησε πολύ, έκεισε την τοποική ομάδα στην εστία της, αλλά και πάιλι όταν δέν πετυχαίνεις γκόλ δέχεσαι και έτσι ΄το μάτς τελίωσε με σκόρ 3-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας που έπαιξε δυνατά αλλά καθαρά και κράτησε το υπέρ της σκόρ, αφούπέτυχε και ένα ακόμη γκόλ (3-0) στο δεύτερο ημίχρονο..
Αψογή η διατησία του κ Ασλανίδη και των βοηθών του.
Συνθέσεις:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ / Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ: ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ,ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ,ΤΑΚΟΣ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ, ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ Σ,ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (46 ΝΑΤΣΙΟ),ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ,,ΓΚΑΝΑΒΑΣ,ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ,