ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1 - 2 - ΒΙΝΤΕΟ

Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Μπορεί να προσπάθησε να κάνει καλή εμφάνιση, όμως γνώρισε την ήττα ο Πανσερραϊκός από τον Πιερικό με 1-2 στον αγώνα που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Σερρών και έτσι έσπασε μια προϊστορία 46 χρόνων για την...
ομάδα της Κατερίνης. Περισσότεροι από 600 φίλαθλοι δεν ήταν στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν τον αγώνα, ενώ 30 από αυτούς ήταν φίλαθλοι του Πιερικού. Οι "ερυθρόλευκοι" αν και προηγήθηκαν με το γκολ του Μπόζινταρ Τάντιτς στο πρώτο μέρος, δέχτηκαν στο τελευταίο λεπτό την ισοφάριση και στην συνέχεια δέχτηκαν ένα ακόμα γκολ στο δεύτερο μέρος. Στο 10ο λεπτό ο Πανσερραϊκός έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 1-0, όταν ο Στεφανίδης πέρασε και τον γκολκίπερ Καρακούτση και πλάσαρε άουτ. Στο 25ο λεπτό φάουλ του Μπλαζέφσκι η μπάλα άουτ. Στο 29ο λεπτό σουτ του Φελίπε Ντα Κόστα η μπάλα θα βρει το δοκάρι και τον Καρακούτση και θα χαθεί μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Στο 32ο λεπτό σέντρα του Μπλαζέφσκι για τον Μοκακέ μπλοκάρει ο Γουμάγιας. Στο επόμενο λεπτό νέο σουτ από τον Ντα Κόστα σε κόρνερ ο Καρακούτσης. Στο 39ο λεπτό ο Παντελιάδης θα βγάλει σέντρα για τον Στεφανίδη η κεφαλιά άουτ. Και στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης ωραία κάθετη πάσα του Ντα Κόστα στον Μπόζινταρ Τάντιτς, αυτός με γλυκό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 1-0 για τους "κόκκινους" Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους όμως, ο Πέντα θα σουτάρει μέσα από την περιοχή, ο Γουμάγιας θα χάσει την μπάλα και ο Κουτσοσπύρος με κοντινο σουτ θα ισοφαρίσει σε 1-1 για τον Πιερικό. Στην επανάληψη, στο 50ο λεπτό ο Σιάκκας θα σουτάρει η μπάλα στην συμβολή των δοκών και άουτ, καλή ευκαιρία. Στο 56ο λεπτό όμως ο Μοκακέ θα δώσει για τον Κουτσοσπύρο, αυτός θα "σπάσει" για τον Μπλαζέφσκι και με σουτ θα κάνει το 1-2 για τον Πιερικό. Στην συνέχεια ο Πανσερραϊκός είχε μια καλή ευκαιρία στο 74ο λεπτό με τον Στεφανίδη η κεφαλιά που έκανε πέρασε κόρνερ. Και στο 92ο λεπτό ο Γκούρτσας έκανε την προβολή την μπάλα έδιωξαν οι παίκτες των φιλοξενούμενων. Το ματς τελείωσε 1-2, ενώ ο Πανσερραϊκός έχει και παράπονα από την μέτρια διαιτησία του κ.Κύζα από την Δράμα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Μ.Γρηγορίου) Γουμάγιας, Περπερίδης (62΄ Βούτσιας), Σιάκκας (60΄ Μπανγκουρά), Σαλαμαστράκης, Μιλένκοβιτς, Τάντιτς, Στεφανίδης, Ανάκογλου, Ντα Κόστα (72΄ Γκούρτσας), Κιάσσος, Παντελιάδης
ΠΙΕΡΙΚΟΣ: (Γ.Χατζάρας) Καρακούτσης, Λαζαρίδης, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Πουλόπουλος, Μοκακέ (57΄ Ρούσεφ), Ιντζόγλου (37΄ Κοντέων), Κουτσοσπύρος, Πέντα (75΄ Μπακάλης), Μπλαζέφσκι, Πορτουλίδης (http://www.metropolis972.gr)

Πανσερραϊκός-Πιερικός 1-2

Πανσερραϊκός-Πιερικός 1-2: οι οπαδοί του Πιερικού