ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΧΘΕΣΙΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ

Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2010

Γκολ, θέαμα και ουσία
Ο Πάντελιτς πανηγυρίζει με τον Ρόμπενταλ και τον Παπαδόπουλο
Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση και με τον κόσμο στο ....πλάι του για πρώτη φορά στην έδρα του, ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του Αστέρα Τρίπολης με 3-0 και "σκαρφάλωσε" στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά από εννιά περίπου μήνες. Ακυρώθηκε λανθασμένα τέρμα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι τελείωσαν τον αγώνα με εννιά παίκτες, λόγω αποβολής των Μπαρτολίνι, Μπαστία.
Μαρινάκης: "Επρεπε να μετρήσει..."
(25/9 21:21

Ο στόχος επιτεύχθηκε...εκτύπωσηΟ Νίνης έλυσε το... γόρδιο δεσμό
Ο Παναθηναϊκός χωρίς να πιάσει ψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 του Πανιωνίου και να πετύχει τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Νίνης άνοιξε το σκορ στο 43' και ο Κατσουράνης στο 62' διπλασίασε τα γκολ των "πρασίνων". Ο Πανιώνιος μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Κουμορτζί (90'+2'). Αποβλήθηκε ο Νίνης στο 90'...
(25/9 21:24
Καμαρά και Περόνε σκόραραν για τον ΑτρόμητοΠρώτη νίκη με... περιπέτεια
Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Ατρόμητος, που νίκησε με 2-1 τον Πανσερραϊκό. Μετά από 30 λεπτά αγώνα, τα γκολ των Καμαρά και Περόνε είχαν ήδη διαμορφώσει το σκορ στο 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 66ο λεπτό με τέρμα του Γεωργιάδη ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες!