ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0, 0-3 ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ: ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΟΥΜΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΠΕΝΑΛΤΙ - Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ ΒΙΝΤΕΟ

Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2010

ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ Ο ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΟΥΜΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 4 ΠΕΝΑΛΤΙ
ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
2' Ο Ραπτόπουλος έβγαλε τον Κοκλιώτη τετ α τετ με τον Γουμάγια, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πιερικού.3' Από εκτέλεση κόρνερ, σουτ τη Κοντέονα, η μπάλα άουτ.
11' Σουτ του Πουλάκου δυνατό από διαγώνια θέση, απέκρουσε ο Πονηρός.
18'  Πέναλτι για τον Αίαντα, με τον Τασίδη να ανατρέπει τον Ραπτόπουλο. Ο Τασίδης αντίκρυσε και την κίτρινη κάρτα. Ο Δελαπόρτας όμως που ανέλαβε την εκτέλεση νικήθηκε από τον Γουμάγια που έπεσε στην αριστερή του γωνιά και απέκρουσε.
21' Σουτ Πουλάκου, στην αγκαλιά του Πονηρού.
23' Μετά από σέντρα, ο Μουσταφίδης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και κατέληξε κόρνερ.
24' Κίτρινη για Μακρόπουλο.
26' Σε φάση διαρκείας για τον Πιερικό, ο Λόπεζ έκανε το γέμισμα στην περιοχή, ο Τασίδης γύρισε παράλληλα προς το τέρμα του Αίαντα αλλά πρόλαβε ο Πονηρός και "καθάρισε" τη φάση.
26' Αλλαγή για τον Πιερικό με τον Παυλίδη να αντικαθιστά τον Κωνσταντινίδη.
Σχόλιο katerinisport: Μετά το ημίωρο ο Πιερικός ελέγχει το ρυθμό του αγώνα.
31' Σουτ Πουλάκου, η μπάλα άουτ.
42' Σουτ Πουλάκου, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών και απομακρύνθηκε.
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ
Β' ΜΕΡΟΣ
50' Σουτ του Νέσκιορ, απέκρουσε ο Γουμάγιας.
55' Τετ α τετ του Αμπράμοβιτς, απέκρουσε ο Πονηρός στη μεγαλύτερη ως τώρα ευκαιρία του Πιερικού.
61' Στη θέση του Αμπράμοβιτς ο Σεχολάρι.
65' Κίτρινη για τον Σεχολάρι.
65' Ο Δελαπόρτας έδωσε στον Ραπτόπουλο, αυτός έκανε το σουτ, η μπάλα όμως ψηλά άουτ.
77' Φάουλ Πουλάκου, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά από την εστία του Πονηρού.
82' Φάουλ Καραχάλιου, κεφαλιά του Δελαπόρτα, ο Γουμάγιας απέκρουσε με το σώμα και ο Τασίδης έδιωξε σε κόρνερ.
87' Ατομική προσπάθεια του Σεχολάρι, όμως στο τέλος ο νεαρός επιθετικός σούταρε άψυχα και άστοχα.
90' Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ.
Α' ΜΕΡΟΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ
91' Ο Πουρτουλίδης πέρασε στον αγώνα στη θέση του Προβατίδη.
97' Κίτρινη για Παπαγεωργίου.
100' Σουτ του Δελαπόρτα, έπεσε στην αριστερή του γωνιά ο Γουμάγιας και παραχώρησε κόρνερ.
101' Ο Χρίστο στη θέση του Ραπτόπουλου.
104' Κίτρινη στον Ανδριανόπουλο.
ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ
ΕΝΑΡΞΗ Β' ΜΕΡΟΥΣ.
106' Ο Ανέστης αντικατέστησε τον Καραχάλιο για τον Αίαντα.
112' Κίτρινη στον Νέσκιορ.
114' Φάουλ του Πουρτουλίδη, κεφαλιά του Γιάννη Λαζαρίδη προς τα πίσω, μπλόκαρε ο Πονηρός.
118' Σουτ Νέσκιορ, ο Τασίδης με το κεφάλι παρεμβαίνει στην πορεία της μπάλας και διώχνει σε κόρνερ.