ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: "Σάμπα" και "βουλγαρικούς" ρυθμούς "χόρευε" η Λεπτοκαρυά, 3-2 στην παράταση την Ακαδημία Πλαταμώνα.

Κυριακή 16 Μαΐου 2010

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΜΑΙΟΥ 2010
Την ερχόμενη Κυριακή θα κριθεί ποιος θα πάρει το "εισιτήριο" της ανόδου στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα αφού στον σημερινό, πρώτο, όπως αποδείχτηκε ...τελικό, ο Όλυμπος Λεπτοκαρυάς νίκησε με 3-2 στην παράταση την Ακαδημία Πλαταμώνα, που φάνταζε ως το απόλυτο φαβορί για την άνοδο. Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που διεξήχθη στο κατάμεστο γήπεδο των Ν. Πόρων οι φιλοξενούμενοι της Λεπτοκαρυάς ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 60' με τον Σάντος. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Λαμπριανίδη στο 63' όμως ο Βραζιλιάνος Σάντος στο 70' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λεπτοκαρυά. Η Ακαδημία ισοφάρισε στο 81' με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Λαμπριανίδη και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί ο Βουλγαρος Στεφάνοφ έδωσε τη νίκη στον Όλυμπο Λεπτοκαρυάς σκοράροντας στο 100'.
Πλέον οι δυο ομάδες θα "λύσουν τις διαφορές τους", οριστικά αυτή τη φορά, σε δεύτερο παιχνίδι που θα διεξαχθεί σε ουδέτερη έδρα, πιθανότατα στο Λιτόχωρο.Αναρτήθηκε από katerinisport