ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Ε.Σ.ΠΕ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΤΜΗΜΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ (VOLLEYBALL)

Παρασκευή 5 Μαρτίου 2010

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ 3-1
(25-17, 25-15, 26-28, 25-22)

Μεγάλη νίκη και επιτυχία για τον Αρχέλαο Κατερίνης την Κυριακή 28/2  έναντι του ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ με 3-1 σετ
Το μεσημέρι της Κυριακής η ομάδα της Κατερίνης έδωσε τον τελευταίο αγώνα στην φάση των ομίλων για την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Στο πρώτο σετ η ομάδα της Κατερίνης ξεκίνησε με αέρα νικητή και προηγήθηκε από την αρχή  (4 - 0) χωρίς να δώσει δικαίωμα στον αντίπαλο του να ελπίζει για κάτι. Οι πόντοι  (4-0, 11-5, 13-6, 16-9, 20-16, 25-16).
Στο δεύτερο σετ και πάλι ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ  Κατερίνης με το ξεκίνημα πήρε διαφορά με τη σοβαρότητα και συγκέντρωση που έδειχναν σε όλο το παιχνίδι οι παίδες της ομάδας και πήρε ακόμα πιο εύκολα το σετ. Οι πόντοι: (5-2, 10-5, 14-9, 19-10, 25-15).
Το τρίτο σετ ξεκίνησε με χαλάρωση για του αθλητές του Παναγιώτη Στούπα και η ομάδα της Έδεσσας πήρε το προβάδισμα και το διατήρησε σε όλο το παιχνίδι πλην το τέλος όπου με το καταπληκτικό σέρβις των παικτών του Αρχέλαου τους έφερε μπροστά στο σκορ άλλα τελικά με 2 λάθη των ίδιων η ομάδα του Ικαρου πήρε το σετ στην κυριολεξία με την ψυχή στο στόμα.
Οι πόντοι: (0-3, 4-4, 7-13, 13-16, 20-20, 24-24, 26-28).
Το τέταρτο και τελευταίο σετ είχε τη γεύση και εικόνα των δύο πρώτων σετ. Η ομάδα του Π. Στούπα πήρε από νωρίς το προβάδισμα χωρίς να δείχνει καμία αδυναμία και με τον αέρα του Πρωταθλητή από την αρχή του σετ πήρε το σετ τη νίκη του αγώνα και το πρωτάθλημα παίδων.  Οι πόντοι (3-1, 10-7, 13-13, 19-17, 20-20, 25-22).
ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ: (Στούπας Π). ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Β, ΦΩΤΙΑΔΗΣ Π, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Α, ΣΑΚΟΓΛΟΥ Ι, ΤΣΙΩΛΗΣ Ν, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Ν, ΑΛΕΚΑΚΗΣ Γ, ΚΟΥΚΑΡΑΣ Θ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Β, ΚΙΡΙΜΚΙΡΟΓΛΟΥ Ν.
 ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ: (ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ). ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΕΞΑΡΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΛΙΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΡΩΝΑΣ, ΦΛΩΡΟΣ, ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ, ΑΒΝΤΥΛ.