Πρωτάθλημα Α' Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Πιερίας Αριστοτέλης Καταχά - Ακαδημία Πλαταμώνα 0 - 2

Πέμπτη 25 Μαρτίου 2010

ΠΕΜΠΤΗ 25.03.2010
Ύστερα από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, σ' έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο, στο γήπεδο του Καταχά η Ακαδημία Πλαταμώνα επικράτησε στην επανάληψη με 2 - 0 τέρματα του τοπικού Αριστοτέλη σημειώνοντας την εικοστή πέμπτη νίκη σε είκοσι έξι αγώνες.
Η ομάδα του Σάκη Λιάγκα με τα δύο χθεσινά τέρματα έφτασε τα 108 κατακτώντας 75 βαθμούς καταρρίπτοντας τα ..
ρεκόρ το ένα μετά το άλλο στον σχετικό πίνακα της στατιστικής.
Ο Χρυσόπουλος ύστερα από ατομική ενέργεια με ψύχραιμο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα του Πλαταμώνα και στο 81' ο Αποστολιός σέντραρε από αριστερά και ο Τ. Μακρίδης με κεφαλιά σφράγισε τη νίκη της ομάδας από τη Νότια Πιερία.
Διαιτήτευσαν την αναμέτρηση οι κ.κ. Ευθυμιάδης, Τσαρτσαμπαλίδης, Καμπαδώνης.