Χωρίς Χατζόπουλο και Κουντούρη ο Αιγινιακός Δίας Δίου - Αιγινιακός 0 - 1

Τρίτη 2 Μαρτίου 2010

ΤΡΙΤΗ 02.03.2010
Χωρίς Χατζόπουλο και Κουντούρη ο Αιγινιακός ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ καλά και ήταν κυρίαρχος καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού κόντρα στον Δία Δίου του οποίου επικράτησε με 0 - 1.
Δημιούργησε κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Γερμανίδη και Σαρηγιαννίδη, καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο.
Το χρυσό γκολ της νίκης πέτυχε ο Καϊμακαμίδης στο 70'. Οι γηπεδούχοι πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις, θέλοντας να πάρουν έστω και ένα βαθμό της ισοπαλίας. Στο τελευταίο λεπτό έφθασαν πολύ κοντά στο 1 - 1 χάνοντας όμως κλασική ευκαιρία.
Γενικός το παιχνίδι ήταν πού καλό και παρά τις απουσίες ο τεχνικός του Αιγινιακού Κώστας Τσαγκαλίδης έμεινε ικανοποιημένος συγκριτικά και με τις προηγούμενες δύο αγωνιστικές με Λεπτοκαρυά και Σφενδάμη.
Καλή η διαιτησία του κ. Γιάννη Κατανά (Ασλανίδη - Σταυρίδη Ν.).