Δικηγόροι Κατερίνης-Δικηγόροι Κοζάνης 3-1 Εντυπωσιακό ξεκίνημα

Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2014

Πρωτάθλημα Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδος
 Εντυπωσιακό ξεκίνημα
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 3-1

Στο φιλόξενο γήπεδο του Ανω Αγιάννη η ομάδα ποδοσφαίρου του Δικηγορικού Συλλόγου Κατερίνης νίκησε την αντίστοιχη της Κοζάνης με 3-1 για το.... πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Το παιχνίδι έγινε στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του 30ου Π.Π.Δ.Σ και είχε μεγάλο ενδιαφέρον με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το λάθος ανοίγοντας το σκορ.

Αμεση ήταν η αντίδραση της ομάδος των δικηγόρων Κατερίνης που ισοφάρισαν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου για να πάρουν την άνετη νίκη στην επανάληψη με 3-1 χάνοντας μάλιστα πάρα πολλές ευκαιρίες να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ στα ύψη.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 40΄ο Σπόντης έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 0-1 για τους δικηγόρους της Κοζάνης.
Στο 44΄ο  Παπαγιάννης με απευθείας χτύπημα φάουλ ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 75΄ από πάσα του Αναγνωστούδη ο Παπαγιάννης με σουτ έγραψε το 2-1.
Στο 80΄ ο Κατσαμάγκας βρήκε με πάσα τον Διονύση Σκούφα που με σουτ πέτυχε το 3-1.
Την ερχόμενη Παρασκευή στη Λάρισα στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής θα γίνει το μεγάλο ντέρμπι κορυφής του ομίλου.
Ο προπονητής της ομάδος των δικηγόρων Κατερίνης Σάκης Ελευθεριάδης χρησιμοποίησε τους:

Αργυρόπουλο, Σιαμάγκα, Μπατσουγιάννη (85΄Παραμύθα), Γαννούλη, Αναγνωστούδη, Μαπεντζίδη, Κατσαμάγκα, Σκούφα, Νατσιό (80΄ Νουλέζα), Παπαγιάννη, Κοσμά