ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ - ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 1-0 - Αποτελέσματα 24ης-Βαθμολογία-Επόμενη 25η αγωνιστική - ΦΩΤΟ - ΒΙΝΤΕΟ

Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Ο πιό τυχερός νίκησε.Καλύτερος ο Εθνικός για ένα ημίχρονο σχεδόν.Τρείς κλασσικές ευκαιρίες για τον Εθνκό στο πρώτο ημίχρονο με πιό κραυγαλέα αυτή στο 20 λετπό που η μπάλα πέρασε τη γραμμή σε σούτ του Σκούρτη και έδιωξε ο αμυντικός με υπερένταση.Βέβαια ήταν έτσι η φάση που ο επόπτης δέν θα μπορούσε να τρέξει με....
την ταχύτητα της μπάλας για να την προλάβει και ατυχώς βρέθηκε μακρυά απο τη φάση.Δέν του καταλογίζεται ευθύνη που δέν έδωσε γκόλ, γιατί δέν ήταν σίγουρος.
Και ότι δέν κατάφερε ο Εθνικός το κατάφερε η τοπική ομάδα, με ένα σούτ απο 50 μέτρα, πέτυχε το 1-0 στο 25 λεπτό και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Αδικείται απο το αποτέλεσμα ο Εθνικός, αφού στο β ημίχρονο έχασε και άλλες ευκαιρίες και ακυρώθηκε κανονικό γκόλ του Τσιώμη.
ΕΘΝΙΚΟΣ:(ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ):ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΩΜΗΣ, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ Π, ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ (55 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ), ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (50 ΤΑΚΟΣ),ΣΚΟΥΡΤΗ
.....

ΑΕΠ Διόσκουροι-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου (φώτο)

Γ.ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΛΟΦΟΥ- ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ  6-1
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Ν.ΕΦΕΣΣΟΥ 3-0 Α.Α.
16 ΜΑΚΕ∆ΟΝΙΚΟΣ Ν.ΕΦΕΣΣΟΥ  6
*Ο Μακεδονικός Ν. Εφέσσου, έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα. Συνεπώς κάθε ομάδα που βάση προγράμματος αγωνίζεται μαζί του, παίρνει άνευ αγώνα τους βαθμούς.