ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Ν.ΕΦΕΣΣΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ 0-2 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

Σταθερά σε ανοδική πορεία ο Εθνικός Ν.Κεραμιδίου, που πήρε σήμερα το τρίποντο μέσα στη Νέα Εφεσσο, αφού επικράτησε δίκαια και άνετα επι του Μακεδονικού με σκόρ 0-2.

Στο πρώτο ημίχρονο, αμέσως με την.... έναρξη του παιγνιδιού, ο Εθνικός πήρε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, ξεκίνησε αμέσως να φτιάχει το παιγνίδι, με όμορφους συνδυασμούς και με την πρώτη κλασσική ευκαιρία να χάνεται στο 5 λεπτό του αγώνα. Ωραίος συνδυασμός (ένα δύο)     του Τσιώμη με τον Καλαιτζή, που μπήκε γρήγορα στην περιοχή απο πλάγια, προσπάθησε να να πλασάρει στην κλειστή γωνία τον τερματοφύλακα της τοπικής ομάδος, που έδιωξε δύσκολα σε κόρερ.Το ημίχρονο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο,με τον Εθνικό να χάνει άλλες δύο ευκαιρίες με τον Τζιάτζιο και τον Οικονόμου.Το γκόλ όμως ήλθε στο 40 λεπτό απο τον Σαμαρά που εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Τσιώμη και απο πλαγια πέτυχε ένα πολύ δύσκολο γκόλ, κάνοντας το σκόρ 0-1

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Εθνικού, ήταν και πάλι καλύτερη, έχασε ευκαιρίες, με την πιό κλασσική όταν σε τέτατέτ του Τζιάτζιου απέκορυσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της τοπικής ομάδος.Το 0-2 έγινε στο 70 με τον Πανίκα Κωστόπουλο, που πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή απο τον Τσιώμη, άδιεασε με ωραίο΄τρόπο τον αμυντικό που είχε μπορστά του και πλάσσαρε τον τερματοφύλακα.

Η ομάδα του Εθνικού και πάλι σήμερα παρουσίασε ένα σύνολο καλοδουλεμένο, παιδιά που παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο, άν δέν έχαναν τόσες ευκαιρίες θα μπορούσε το σκόρ να ήταν πολύ μεγάλο. Η ουσία  είναι ότι οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού δημιουργούν πολλές τελικές φάσεις μέσα απο την ορθολογική ανάπτυξη  του παιγνιδιού τους.

ΕΘΝΙΚΟΣ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Κ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (75 ΤΑΚΟΣ), ΤΟΣΚΑΣ , ΤΣΙΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤ,ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ (46 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ),ΣΑΜΑΡΑΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π (85 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΑΜ),ΤΖΙΑΤΖΙΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ,  ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ, ΤΣΙΩΜΗΣ