ΣΧΟΛΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΠΑΙΔΙΚΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1-1 στην 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου, για την Β φάση του πρωταθλήματος υποδομών της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

Με την ομάδα του Αστέρα Αμπελοκήπων αγωνίστηκε το ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ της ΣΧΟΛΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ το Σάββατο στις 10.30 η ώρα, στο γήπεδο των Αμπελοκήππων, για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου, για την Β φάση του πρωταθλήματος υποδομών της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ.Η ομάδα της Κατερίνης ήλθε...ισόπαλη με σκόρ 1-1 επι του αντιπάλου της.
Ηταν ένα πολύ καλό παιγνίδι, παρά τις πολλές ελλίψεις. .
Η ομάδα της ΣΧΟΛΗΣ στο πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά, ήτνα κυρίαρχη του παιγνιδιού, όμως σε μία και μόνη επίθεση του Αστέρα δέχτηκε γκόλ μετά ποα λάθος της άμυνας.Η ομάδα της ΣΧΟΛΗΣ  πίεσε είχε δύο καλές ευκαιρίες αλλά το σκόρ στο πρώτο ημίχρονο έμεινε στο 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το ΠΑΙΔΙΚΟ της ΣΧΟΛΗΣ και πάλι ξεκίνησε δυνατά, έχασε  ευκαιρίες, με καλύτερο παίκτη της νατιπάλου ομάδας τον τερματοφύλακά της, οποίος έκενε τρείς αποκρούσεις και απσώβησε τρία σίγουρα γκόλ.Τελικά η μοάδα της Σχολής, ισοφάρισε με γκόλ του Μιχάλη Γκανάβα,μετά απο ένα μπάσιμο του Καλαιτζή,που αφού εξουδετέρωσε διαδοχικά τέσσερρις πάικτες μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Γκανάβα που εύκολα έκανε το 1-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Η ομάδα της Σχολής στα 13 παιγνίδια που έδωσε ήτνα η πρώτη ισοπαλία.
ΠΑΙΔΙΚΟ:(Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ): ΜΕΛΙΚΙΑΝ, Β, ΝΙΚΟΥ,ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ, ΝΑΤΣΙΟΣ, ΧΑΛΚΙΔΗΣ, ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ, ΤΣΟΠΟΖΙΔΗΣ,  ΓΚΑΝΑΒΑΣ,  ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΚΛΙΑΝΗΣ,ΝΑΖΛΙΔΗΣ, επίσης αγωνίστηκε και ο Κατσίκης