ΜΕ ΝΙΚΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 4-1 ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ ΣΤΗΝ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΤΗΣ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011

Προχώρησε με δεύτερη σερί νίκη ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ με αντίπαλο την ομάδα της ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ,με σκόρ 4-1.
Ο ΑΓΩΝΑΣ: Απο την αρχή του ...παιγνιδιού η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ είχε την πλήρη υπεροχή του αγώνα, πρίν πετύχειτο ρπώτο γκόλ έχασε τρείς κλασσικές ευκαιρίες, είχε και ένα δοκάρι. Τελικά προηγήθηκε στο 31 λεπτό (1-0) με γκόλ που ήλθε απο εκτέλεση πέναλτυ απο τον Τόσκα,πέναλτυ που κέρδεισε ο Παναγιώτης Κωστόπουλος.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΕΘΝΙΚΟΣ συνέχεισε σε πολύ έντονους ρυθμούς, έχασε άλλε δύο ευκαιρίες με τον Π.Κωστόπουλο απο αυτές που δέν χάνονται.
Στο 51 ήλθε και το δεύτερο γκόλ (2-0) με κεφαλιά του Δημήτρη Σταθακόπουλου.
Και ενώ τα δοκάρια ακόμη δονούνται απο  σούτ του Σταματέλου και του Σϊμου Κωστόπουλου, ήλθαν και τα άλλα δύο γκόλ με τον Σίμο Κωστόπουλου, μετά απο κάθετη μπαλιά του Π.Κωστόπουλου στο 63΄ (3-0) αφού μπήκε στην ικρή περιοχή στην πλάτης της άμυνας και στο 73΄με ατομική προσπάθεια (4-0) μέσα απο την μικρή περιοχή.
Η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε γκόλ (4-1) στο 87 ΄ και μείωσε στο σκόρ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ): Δασκαλόπουλος, Μαυρόπουλος, Ελευθεριάδης (75 Τζίνοβιτς), Τόσκας (Κεσόπουλος 73), Τάκος, Τσαουσίδης Σ, (Τσοποζίδης Δ 75), , Κωστόπουλος Π, Σταθακόπουλος, Τσοποζίδης Ν, Σταματέλος