ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΡΥΑΚΙΩΝ 3-1 ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗς Β ΕΡΑΣΙΤΕΧ ΤΗΣ ΕΠΣΠ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΕΓΩΝΕΣ

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

Ενα πολύ καλό παιγνίδι παρακολούθησαν στο Νέο Κεραμίδι οι φίλαθλοιπου βρέθηκαν στο γήπεδο.Αντίπαλες οι ομάδες του Εθνικού με τον Πιερικό Ρυακίων.Δίκαιος νικητής του παιγνιδιού η τοπική.. ομάδα με σκόρ 3-1.

ο ΑΓΩΝΑΣ:- πρώτο ημίχρονο: -Απο την αρχή του παιγνιδιού την πλήρη πρωτοβουλία είχε η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ, όμως ήταν πολύ νευρική στα πρώτα λεπτά και έδωσε δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα να ελπίζει για ένα θετικό αποτέλεσμα.Ομως ήταν καλύτερη και πέτυχε το 1-0 με σκόρερ τον Σταθακόπουλο σε μία καλά οργανωμένη επίθεση.Η φιλοξενούμενη ομάδα προσπάθησε να εκμεταλλευτεί κα΄ποιοες λάθος μεταβιβάσεις στο χώρο του κέντρου, δημιούργησε μία καλή ευκαρία με σούτ που επέκρουσε ο τερματοφύλακας Δασκαλόπουλος.

-δεύτερο ημίχρονο:Μία αλλαγή για τον ΕΘΝΙΚΟ στη θέση του Τάκου που τραυματίστηκε μπήκε ο Καλαιτζής, άλλαξε λίγο την τακτική η ομάδα με τις εσωτερικές αλλαγές που έγιναν, έπαιξει πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο, κυριάρχησε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, έχασε δύο τέτατέτ ευκαιρίες, μία με τον ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και μία με τον ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΣΙΜΟ.Ομως η υπεροχή του ΕΘΝΙΚΟΥ ηταν καθαρή και δέν άργησε να γίνει το 2-0 με τον Κωστόπολο Σίμο σε μία πολύ όμορφη κάθετη του Μαυρόπουλου.Σε μία στημένη φάση και σε κόρνερ ο Στματέλος με όμορφη κεφαλιά έκανε το 3-0.Η φιλοξενούμενοι στο 80 περίπου σε μία αντεπίθεση μείωσαν το σκόρο σε 3-1.

***Στον πάγκο της ομάδας ήταν  προπονητής ο κ Ζάμπας, αφού ο κ Μυστακίδης, βάφτισε την κόρη του.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (ΖΑΜΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ): Δασκαλόπουλος, Στράτζαρης, Ελευθεριάδης, Τόσκας, Τάκος (46 Καλαϊτζής), Τσοποζίδης, Σταματέλος, Κωστόπουλος Π, Κωστόπουλος Σ, Σταθακόπουλος (77 Κατσαβός), Μαυρόπουλος,

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 23-10-2011
-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ Κ.ΑΓΙΑΝΝΗ - ΟΡΦΕΑΣ ΦΩΤΕΙΝΩΝ 3-3
-ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΛΩΝΙΩΝ 0-0
-ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΡΥΑΚΙΩΝ 3-1
-ΔΙΑΣ ΔΙΟΥ - Α.Μ.Σ. 25η ΜΑΡΤΙΟΥ 2-3
-ΚΑΛΛΙΘΕΑΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ 0-9
-ΔΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ 1-5