ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ. ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΕΛΑΦΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 0-1 ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ ΝΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011

Επιασε τον ΤΑΥΡΟ (ΕΛΑΦΟΥ) απο τα κέρατα και τον υπέταξε μέσα στην δύσκολη έδρα του με σκόρ 0-1. Ο λόγος για την τρίτη κατά σειρά νίκη που σημείωσε ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ στο πρωτάθλημα της Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ και θα περιμένει το ..
επόμενο παιγνίδι με την πρωτοπόρο ομάδα της ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ, που θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο του Ν.Κεραμιδίου.
Ο ΑΓΩΝΑΣ: Απο το πρώτολεπτό του αγώνα η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ έδειξε ότι θα καταφέρει να πάρει θετικό αποτέλσμα, αφού ήταν η ομάδα που προσπάθησε να παίξει ποδόσφαιρο, με την μπάλλα χαμηλά και σωστή κυκλοφορία και ανάπτυξη του παιγνιδιού.Αυτό βέβαια δέν ήταν εύκολο σε ένα γήπεδο πολύ μικρό που μεταφερόταν η μπάλλα απο τερματοφύλακα εύκολα στην αντίπαλη εστία.
Στο 15 λεπτό χάθηκε η πρώτη ευκαρία απο τον Εθνικό με σούτ σύριζα απο το δοκάριτου Κωστόπουλου Σίμου.
Η τοπική ομάδα ανταπέδωσε με ευκαιρία απο στημένη φάση, με σούτ μέσα στην εστία που απέκρουσε ο τερματοφύλακας Τσαουσίδης Γ.
Στο τέλος του α  ημιχρόνου (43') η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ κατάφερε να προηγηθεί στο σκόρ (1-0) με τον Σταύρο Τσαουσίδη που έφυγε στις πλάτες των αμυντικών και πλάσαρε τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδος ανοίγοντας το σκόρ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ελάφου προσπάθησε με βαθειές μακρινές μπαλιές να πετύχει γκόλ, έχασε δύο ευκαιρίες απο στημένη φάση, ότνα η μπάλλα μεταφέρονταν στην εστία του ΕΘΝΙΚΟΥ.
Τελικά η ομάδα του Ν.Κεραμιδίου έφυγε νικήτρια απο την ΕΛΑΦΟ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ (Γ.ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ): ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Γ. , ΣΤΡΑΝΤΖΑΡΗΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ, ΤΟΣΚΑΣ (45 ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π), ΤΑΚΟΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΤΣΟΠΟΥΖΙΔΗΣ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΙΜΟΣ (75 ΚΕΣΟΠΟΥΛΟΣ Γ), ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ.

16. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: η Διοίκηση και οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού ευχαριστούν τη διοίκηση και τους ποδοσφιαριστές του ΤΑΥΡΟΥ ΕΛΑΦΟΥ για την άψογη φιλοξενία και υπόσχονται να την ανταποδώσουν, επίσης συγχαίρει το διαιτητικό τρίο για την άψογη διαιτησία τους.