ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ - ΕΧΑΣΕ ΜΕ 3-1

Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2010

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΜ - 11ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) (2η αγωνιστική)
ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000  - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 3-1
Απρόσμενη ήττα για το ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ του ΠΙΕΡΙΚΟΥ στον αγώνα με του "ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ" με σκόρ 3-1.
Η ομάδα μας προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0,  με γκόλ του ΑΝΑΤΟΛΗ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ,ήταν καλύτερη σε ολο το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύετεορ ημίχρονο σε μία στημένη φάση απο λάθος ήλθε η ισοφάριση.Και ενώ η ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ είχε την πρωτοβουλία και προσπαθούσε να πετύχει το δεύτερο γκόλ, δέχτηκε και πάλι απο στημένη φάση, απο κόρνερ ένα γκόλ και έκοψε τα πόδια των παιδιών.Απο κεί και στο υπόλοιπο του παιγνιδιού, προσπάθησε να ισοφαρίσει, ανοίχτηκε και φυσιολογική εξέλιξη το τρίτο γκόλ..
Η ομάδα των ΜΠΕΜΠΗΔΩΝ έπαιξε πολύ δυνατά, θα λέγαμε πολύ αντιαθλητικά για παιδιά αυτής της ηλικίας.Ηταν μία εμπειρία για τα παιδιά του ΠΙΕΡΙΚΟΥ που σίγουρα κατάλαβαν, ότι θα έχουν να αντιμετωπίσουν και τέτοιες ομάδες..