Αιγινιακός – Νίκη Βόλου 74-75 // Ήττα στην εκπνοή" (

Δευτέρα 19 Απριλίου 2010

ΔΕΥΤΕΡΑ 19/04/2010

Ένα δικό του παιχνίδι έχασε χθες ο Αιγινιακός μέσα από τα χέρια του στο κλειστό γυμναστήριο του Αιγινίου από τη Νίκη Βόλου με 75-74 στην εκπνοή του αγώνα.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά ήταν ....καλύτεροι στο 2ο 10λεπτο αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και στην επανάληψη χτύπησαν με αξιώσεις το παιχνίδι.
Ο Αιγιανιακός αντιμετώπισε εχθρική διαιτησία από τον Σαλικίδη που 1’16’’ πριν το φινάλε σε φάουλ στον Δένη έδωσε τεχνική ποινή σε βάρος του Αιγινιακού με αποτέλεσμα η Νίκη Βόλου να πάρει τη διαφορά και με προσωπικές βολές να καθαρίσει το παιχνίδι.
Οι παίκτες του Αιγινιακού δικαιούνταν το ροζ φύλο της συνάντησης και η ήττα απέναντι στη Νίκη Βόλου ήρθε μετά από ένα πετυχημένο σερί που ήθελε την ομάδα της Βόρειας Πιερίας σε διαρκή ανοδική πορεία.